KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14974070
*
nr 1497 4070
Maj Arnell
(1910-2005), Sverige
Oljemålning, Landskap, Monogramsignerad. Olja på duk, 45x52 cm, yttermått inklusive ram: 55x64 cm
Maj Arnell, svensk bildkonstnär född 1910, död 2005.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 24 oktober 2022
kl 20:03:33
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 18:21:19
1
1.000 kr
24/10 18:52:08
2
Vinnande bud
24/10 19:05:41
1
1.300 kr
24/10 19:05:41
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri maj arnell olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56
-
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50
-
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48
*
Maj Arnell
Maj Arnell, svensk bildkonstnär född 1910, död 2005.
Läs om budbetjänten
nr 1497 4070
Maj Arnell
(1910-2005), Sverige
Oljemålning, Landskap, Monogramsignerad. Olja på duk, 45x52 cm, yttermått inklusive ram: 55x64 cm
Maj Arnell, svensk bildkonstnär född 1910, död 2005.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 1.400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 24 oktober 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/10 18:21:19 | 1 | 1.000 kr |
24/10 18:52:08 | 2 | Vinnande bud |
24/10 19:05:41 | 1 | 1.300 kr |
24/10 19:05:41 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: landskap landskapsmotiv landskapsmåleri maj arnell olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 19:16 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 18:56 -
1038 Oljemålning
Anders Wahlgren, Signerad, kustlandskap. Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:50 -
1037 Oljemålning
Anders Wahlgren. Signerad, daterad 1907, Stockholm..//
Auktionen avslutas
om en vecka
6 maj kl 20:48